צריכים עזרה ? התקשרו 076-5454-631

שירות לקוחות: 076-5454-631

סל קניות:

אין פריטים בסל - 0.00  ₪
סל הקניות שלך ריק

0

תמונות נוספות

חוקן ביתי מתקפל לשימוש חוזר

זמינות: במלאי

65.00  ₪

סקירה מהירה

חוֹקֶן הוא הדרך המקובלת להחדרת נוזלים אל הרקטום או אל המעי הגס.

כלי קיבולת גדול של 2 ליטר

מגיע עם שני צינורות שטיפה אחד אנאלי ואחד וגינאלי

רב פעמי לשימוש חוזר

אביזרים איכותיים של חברת PIC מיוצר באיטליה ולא בסין
או

פרטים

איריגטור איכותי חוקן מתקפל + אביזרים 2 ליטר חברת PIC האיטלקית

השימוש העיקרי לחוקן

כחומר משלשל, המשפיע מספר דקות לאחר השימוש. ניתן להשתמש בחוקן על מנת לפתור עצירות או הצטברות של צואה
כמו כן, נעשה שמוש בחוקן אצל נשים בהריון לפני הלידה על מנת למנוע את הסכנה שצואה תעבור בזמן צירים.

בניגוד לחומרים משלשלים אחרים אשר השפעתם עשויה להיות מורגשות רק לאחר זמן רב (מחצי שעה ועד מספר שעות), החוקן מקל על העצירות תוך זמן קצר. כאשר המים משתחררים ותנועת המעיים פוסקת, פעולתו של החוקן נגמרת ותחושת אי הנעימות חולפת. אף על פי שהרגשת החוקן אינה נעימה, ישנם אנשים שנהנים להשתמש בחוקן, זאת מכיוון שלאחר השימוש ישנה תחושה של הקלה.

כיצד משפיע החוקן על מערכת העיכול

תחילה, זרימת המים גורמת ללחץ באזור הרקטום, ויוצרת רצון ליציאה. לחץ זה אינו מורגש בצורה רציפה, לכן קל להתאפק (יש צורך בהתאפקות על מנת לתת לחוקן לעשות את עבודתו). לאחר מכן, יש תחושה של לחץ באזור הבטן התחתונה. ההרגשה חלשה בתחילה ומתחזקת בהדרגה ולבסוף מורגשת התנפחות הדרגתית.

הרגשת הנפיחות עולה בהדרגה דרך המעי הגס. הרגשת הלחץ גורמת לסדרת התכווצויות שמתחזקת בהדרגה. הבטן מתרחבת וגורמת למראה שמזכיר מראה של אישה בהריון, ככל שהמים ממשיכים לזרום וממלאים את כל האזורים הריקים.

לקראת סוף התהליך, ישנה הרגשה של נפיחות ושל תנועת המעיים, יחד עם לחץ ברקטום. התאפקות ועיכוב היציאה עשויים לגרום להתפשטות גדולה יותר של המים ולעודד שלשול. רוב האנשים מתקשים להתאפק יותר מ- 5 דקות, אם כי ההמלצה לתוצאה הטובה ביותר עומדת על 15 דקות. לאחר שהמים משתחררים הם גורמים לתזוזה גדולה מאוד במעי. תזוזה זו מרוקנת לחלוטין את החלק התחתון של המעיים למשך 15 דקות. (חוקן בויקיפדיה)

מידע נוסף

מידע נוסף

הוראות שימוש לחוקן ביתי

חוקנים (enemas) מסייעים לשיפור התפקוד של החלק התחתון של המעי הגס, שנקרא גם "המעי הגס היורד". קל להשתמש בהם בבית והם מספקים הקלה משמעותית לאנשים הסובלים מעצירות.

רוב שקיות החוקן מגיעות בגודל של 2-1 ליטרים והן כוללות פתח מיוחד להצמדת הצינורית. זה קל מאוד. כשאתה ממלא את השקית, הקפיד שפתח הצינורית יהיה סגור. מלא את השקית מים פושרים או מזוקקים (הכלור שבמי הברז הורס את החיידקים הידידותיים שבמעיים). לפני שאתה מחדיר את הצינור לפי הטבעת, פתח את הצינורית והנח לכמה טיפות מים לזרום לכיור כדי להוציא את הבועות. סגור אותה שוב ותלה אותה על מתלה מגבות או על ידית הדלת. הקפידי שהשקית תהיה גבוהה ממך (כוח המשיכה פועל כאן היטב!).

שכב על צד שמאל כשהברך הימנית שלך כפופה קרוב לחזה והרגל השמאלית ישרה. שמן את קצה הצינורית במעט שמן קוקוס והחדר אותה לפי הטבעת . 7.5-5 ס"מ יספיקו בהחלט.

שחרר את הסוגר בהדרגה והנח למים למלא אותך באיטיות. אם המים יזרמו מהר מדי, אתה עלול להרגיש את הצורך להתרוקן מוקדם מדי. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, כדאי לך להתמלא מעט במים, לסגור את הצינורית ולהירגע. זהו "שלב ההשריה". כשתרגיש מוכן, הזרם פנימה עוד מים. אם יש לך אומץ, התגלגל באיטיות על הגב בברכיים כפופות ועסה את הבטן בכיוון השעון.

בשלב הבא, התגלגל לאט לצד ימין ואפשר למים להגיע לאזורים אחרים של המערכת.

סגור את הצינורית והוצא אותה באיטיות. נסה להחזיק את המים בבטן במשך 20-15 דקות ולאחר מכן, הוצא אותם לתוך האסלה. אם לא תוכל להתאפק למשך זמן רב כל כך, אל דאגה. עשה זאת כשתהיה מוכן. אם אתה מרגיש שלא התרוקנת מספיק בפעם הראשונה, אתה יכול לחזור על התהליך. לפעמים גזים חוסמים את היציאה. אחרי שהם ישתחררו, הסיבוב השני של החוקן יהיה יעיל יותר.

כשתסיים, רוקן את השקית משאריות המים ושטוף אותה במים חמים. השתמש בסבון אורגני עדין. כדי להימנע מהעברת חיידקים, אל תחלק את השקית עם מישהו אחר! (מתוך Ynet)

מק"ט 968

תגיות המוצר

השתמש ברווחים על מנת להפריד בין התגיות. השתמש בגרשיים בודדות (') לביטוים.

מוצרים שיכולים לעניין אותך